Czy jest możliwe, żeby hemoroidy się wchłonęły? Cóż… tak! Jedyne, co należy zrobić, to wdrożyć odpowiednie leczenie. Tylko tyle i aż tyle. Przede wszystkim jednak pamiętaj o tym, że hemoroidy nie są powodem do wstydu i jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości powinieneś skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu. On zdiagnozuje Cię i postawi diagnozę, wytłumaczy także, co zrobić, aby hemoroidy się wchłonęły.
Choroba hemoroidalna – czym jest?
Choroba hemoroidalna, potocznie zwana hemoroidami, to nic innego jak stan, w którym żylaki są powiększone w sposób patologiczny. Nieprawidłowy rozwój hemoroidów powoduje stan zapalny i odpowiada za bolesne dolegliwości, które wiążą się z wydłużonymi i bardzo nieprzyjemnymi wizytami w toalecie. Na początku hemoroidy dają łagodne objawy, często są nieuciążliwe i niemal niezauważalne. Nie utrudniają także normalnego funkcjonowania. Jeśli na tym etapie pacjent wdroży odpowiednie leczenie zachowawcze, to istnieje duża szansa na to, by hemoroidy się wchłonęły. Ignorowane jednak zaczynają być coraz bardziej bolesne i… niebezpieczne dla zdrowia!
Co zrobić, aby hemoroidy się wchłonęło – profilaktyka
Nie od dzisiaj wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego już na samym początku warto wdrożyć odpowiednią profilaktykę. W początkowej fazie choroby hemoroidalnej można ona doprowadzić do tego, by hemoroidy się wchłonęły. Na czym polega profilaktyka? Przede wszystkim na zmianie trybu życia z siedzącego na aktywny, odpowiednim doborze diety (powinna być bogata w błonnik i wodę) oraz dbaniu o higienę osobistą. Zaleca się spożywanie od 20 do 30 gramów błonnika na dobę. Produktami, które zawierają go bardzo dużo są: warzywa, owoce, kasze oraz pełnoziarniste pieczywo. Błonnik dzięki swoim zdolnościom wiązania wody zmiękcza masy kałowe i przyspiesza ich usuwanie.
Hemoroidy – jak je leczyć?
Krwawienie podczas oddawania kału oznacza, że wizyta u lekarza jest nieunikniona. W pierwszej kolejności powinieneś udać się do lekarza rodzinnego. Specjalista może wykonać badanie endoskopowe oraz dokonać pomiaru ciśnienia w kanale odbytu. W przypadku potwierdzenia przyczyny krwawienia hemoroidami lekarz rozpocznie leczenie. Na pewno poleci Ci nasiadówki czyli kąpiele z użyciem kory dębu bądź ziół. Łagodzą one uczucie swędzenia i pieczenia. Długotrwałe dolegliwości, które nie ustępują pomimo wdrożonej profilaktyki oraz nasiadówek powinieneś ponownie skonsultować z lekarzem. Czasami konieczna jest interwencja chirurgiczna, bo nie wszystkie hemoroidy się wchłonęły.
Hemoroidy – jakie leki powinno się stosować?
Jeśli profilaktyka nie sprawi, że hemoroidy się wchłonęły, to lekarz zaleci Ci stosowanie odpowiednich medykamentów. Zadaniem preparatów na hemoroidy jest przede wszystkim niwelowanie bólu i łagodzenie pieczenia. Warto sięgnąć po Procto-Zac MemeThol® Spray na hemoroidy, czyli wyrób medyczny przeznaczony w leczeniu objawów hemoroidów i szczelin odbytu. Złagodzi on ból i świąd oraz zmniejszy obrzęk i chroni podrażniony odbyt przed mikroorganizmami. Jest przetestowany i posiada wszelkie niezbędne certyfikaty. Pomoże Ci skończyć z hemoroidami!
Powiedz STOP hemoroidom i obserwuj nas na Facebooku oraz Instagramie!