Menu Zamknij

Hemoroidy - kiedy należy wybrać się do lekarza

Podejrzewasz u siebie hemoroidy i zastanawiasz się, czy jest to odpowiedni moment na to, by wybrać się do lekarza? Boli cię, robienie kupy stało się przykrym obowiązkiem, ale mimo tego nie wybierzesz się do poradni? Czujesz dojmujące uczucie wstydu, pomimo że hemoroidy powodem do wstydu nie są? Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się wszystkiego w temacie tej bolesnej dolegliwości (której nie można ignorować!)!

Hemoroidy – objawy

Hemoroidy bywają bolesne, ale wcale nie muszą takie być. Pierwsze objawy łatwo pomylić ze zwykłymi zaparciami. Wśród symptomów tego schorzenia znajdują się także:

  • wrażenie niepełnego wypróżnienia,
  • krew podczas wypróżniania,
  • pojawienie się śluzu w stolcu,
  • ogólny dyskomfort; poczucie świądu w odbycie.

Każdy z tych objawów powinien stanowić impuls do tego, by udać się do lekarza.

Hemoroidy – przyczyny

Główne przyczyny hemoroidów związane są ze stylem życia. Na tę chorobę najbardziej narażone są osoby, które:

  • pracują przez większość czasu w pozycji siedzącej,
  • prowadzą bardzo mało aktywny tryb życia,
  • mają nadwagę lub – co gorsze – otyłość brzuszną.

W takich sytuacjach często pojawiają się problemy z zaparciami, które mogą prowadzić do nasilania się choroby hemoroidalnej. Bardzo istotna jest także dieta. Jeśli chcemy, by zapobiegała ona hemoroidom, to powinniśmy uwzględnić w niej potrawy i produkty lekkostrawne, z dużą zawartością błonnika. Należy zrezygnować z przekąsek, słodyczy, słodkich napojów, papierosów czy alkoholu.

hemoroidy

Hemoroidy i leczenie – diagnostyka

Badania, których celem jest diagnoza hemoroidów w pierwszej kolejności wykonuje lekarz pierwszego kontaktu. Odbywa się to dotykowo: poprzez sprawdzenie miejsca, w którym odczuwany jest ból. Dodatkowo lekarz dokonuje oceny odbytu i narządów tak, by znaleźć źródło bólu i dyskomfortu.

Hemoroidy – jaki lekarz pomoże?

Gdy zaledwie podejrzewasz u siebie hemoroidy, to powinieneś udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Dokona on podstawowej oceny twojego stanu zdrowia. Jeśli konieczne będą dalsze wsparcie oraz diagnostyka, to pokieruje cię do specjalisty. Takim lekarzem jest proktolog. 

Mam diagnozę – po jaki produkt sięgnąć?

Polecamy ci sprawdzony produkt, który wspomoże cię w walce z hemoroidami – Procto-zac żel czyli wyrób medyczny w formie żelu proktologicznego z kwasem hialuronowym i opatentowaną formułą nawilżającą oraz olejkiem z drzewa herbacianego zapewnia nie tylko natychmiastowe uczucie złagodzenia pieczenia odbyt, ale też wstrzymanie stanu zapalnego. Formuła żelu wzbogacona została o Tri-Solve P® –  opatentowaną substancję opartą na ceramidach NS oraz 2% trehalozie. Zapewnia ona możliwość stworzenia bariery ochronnej a tym samym przywrócenie nawilżenia i elastyczności śluzówki odbytu, która chroni ją w przypadku kontaktu z czynnikami drażniącymi. 

Na hemoroidy cierpi niemal co drugi Polak. To naprawdę zwykła dolegliwość, którą można niemal bezboleśnie rozwiązać wprowadzając elementy profilaktyki oraz łagodne produkty medyczne. Nie zwlekaj z wizytą u lekarza, bo stan twoich hemoroidów będzie się tylko pogarszał.