Menu Zamknij

FAQ - najczęstsze pytania o hemoroidy

Hemoroidy dotykają niemal co drugiego Polaka! Wiemy, że jest to bardzo wstydliwy (zupełnie niepotrzebnie!) problem, dlatego zebraliśmy najczęstsze pytania, które pojawiają się przy okazji tego schorzenia oraz odpowiedzieliśmy na nie. Zapraszamy do hemoroidowego FAQ.

Hemoroidy – czym się objawiają?

Hemoroidy dają bardzo charakterystyczne objawy. Są nimi: świąd, pieczenie okolic odbytu, mokry odbyt, brudna bielizna, ślad krwi na papierze po oddaniu stolca. Mogą także boleć i wypadać.

Hemoroidy a leczenie operacyjne – kiedy rany zazwyczaj ulegają zagojeniu po operacji

Zdarza się, że zaawansowane i długo nieleczone hemoroidy wymagają interwencji chirurgicznej. Właśnie dlatego tak ważna jest profilaktyka oraz reagowanie, gdy tylko zaczniemy podejrzewać u siebie to schorzenie. Jeśli jednak dojdzie do operacji, to przy sprzyjających, prawidłowych warunkach gojenia (na proces ten składają się: prawidłowo przeprowadzony zabieg, prawidłowa pielęgnacja, brak istotnych chorób współistniejących, proces zagojenia ran pohemoroidalnych powinien nastąpić w przeciągu 5-6 tygodni.

hemoroidy

Hemoroidy a praca – czy podczas hemoroidów mogą pracować?

Wszystko zależy oczywiście od charakteru twojej pracy. Praca siedząca np. przy komputerze sprzyja powstawaniu hemoroidów. W jej przypadku doskonałą profilaktykę stanowią ćwiczenia fizyczne oraz regularny ruch – spacer wystarczy. Jeśli natomiast wykonujesz pracę, która mocno obciąża Twoje ciało, to niestety może ona prowadzić do pogorszenia Twojego stanu poprzez wysokie ciśnienie. Jeśli jesteś w głębokim stopniu hemoroidów (III i wyższy), to poproś lekarza o zwolnienie aż do wyleczenia.

Hemoroidy a sport – czy mogę go uprawiać?

Sport o niewielkim obciążeniu taki jak: spacer, nordic walking możesz spokojnie uprawiać i traktować jako element rekonwalescencji. Sporty wyczynowe lub mocno obciążające ciało powinny być odłożone do momentu całkowitego wyleczenia.

Hemoroidy a sport analny – kiedy mogę go uprawiać?

Seks analny może powodować ból oraz wzmagać krwawienie, dlatego lepiej wstrzymać się z tego typu aktywnością do czasu zaleczenia choroby hemoroidalnej. Częsty seks analny nie wpływa pozytywnie na zwieracze oraz guzki krwawnicze, a rozciągnięcie zwieraczy może doprowadzić do oddawania stolca oraz wypadania odbytu.

Procto-Zac® MemeThol® Barrier Spray – remedium na hemoroidy

Procto-Zac® MemeThol® Barrier Spray na hemoroidy to wyrób medyczny przeznaczony do leczenia objawów hemoroidów i szczelin odbytu. Łagodzi on ból i świąd oraz zmniejsza obrzęk i chroni podrażniony odbyt przed mikroorganizmami. Jest przetestowany i posiada wszelkie niezbędne certyfikaty. Substancja czynna w Procto-Zac® Memethol Barrier Spray aktywuje receptory TRPM8 na nerwach czuciowych i układzie naczyniowym, wywołuje tym samym uczucie chłodu. To uruchamia syntazę tlenku azotu w komórkach nabłonka, a ten przenika do komórek mięśniowych i rozluźnia mięśnie naczyń krwionośnych, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych. Ponieważ krążenie krwi jest przyspieszone, skrzeplina występująca wewnątrz wypadania zaczyna ustępować. Spray jest bardzo wygodny w użyciu – możesz zawsze mieć go przy sobie i użyć nawet jeśli jesteś w podróży. 

Powiedz STOP hemoroidom i obserwuj nas na Facebooku oraz Instagramie