Menu Zamknij

Leczenie hemoroidów domowymi sposobami

Leczenie hemoroidów za pomocą domowych sposobów może być bardzo skuteczne, ale jednak powinno się wcześniej skonsultować z lekarzem. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że hemoroidy rozwijają się powoli, więc i ich leczenie może trwać długo. Poniżej przedstawiamy najbardziej skuteczne domowe sposoby na leczenie hemoroidów. Należy przede wszystkim pamiętać, że leczenie ma sens wtedy, gdy następuje w początkowej fazie rozwoju choroby hemoroidalnej. Dlatego właśnie nie należy lekceważyć pierwszych objawów hemoroidów takich jak krwawienie czy ból podczas wypróżniania!

Leczenie hemoroidów w domu – nasiadówki

Nasiadówki powinny trwać nie więcej niż dziesięć minut. Jak przygotować nasiadówkę? Nalej do wanny letniej wody i dodaj do niej wywar z kory dębu, rumianku lub nadmanganianu potasu. Następnie usiądź z podkurczonymi nogami. W przypadku silnego przebiegu hemoroidów, dużą ulgę przynoszą stosowane zamiennie nasiadówki z zimnej wody oraz ciepłej.

Leczenie hemoroidów w domu – ciepłe kąpiele

Kąpiele najlepiej uskuteczniać z kilkoma kroplami olejku o właściwościach przeciwzapalnych i uspokajających. Takimi olejkami są olejki: lawendowe, z jagód jałowca, rozmarynowe, cytrynowe. Łagodzą one ból i wspomagają przepływ krwi, czego skutkiem jest zmniejszenie się obrzęku.

Leczenie hemoroidów

Leczenie hemoroidów w domu – okłady

Okłady powinno przygotowywać się z zawiniętych w chusteczkę kostek lodu. Takie zawiniątko przykłada się do odbytu na kilka minut – zabieg ten łagodzi ból. Można także ratować się sokiem z ugotowanej cebuli, do której dodało się dwie krople oliwy. Tampon nasączony taką miksturą przykłada się do bolącego miejsca.

Leczenie hemoroidów w domu – przemywanie

Hemoroidy powinno się przemywać wacikiem lub chusteczką higieniczną nasączoną wyciągiem z rumianku, nagietka lub aloesu. Mają one działanie przeciwzapalne i przyspieszają gojenie oraz łagodzą świąd i pieczenie.

Leczenie hemoroidów w domu – ziołowa herbata

W sprzedaży są dostępne gotowe mieszanki, które można stosować na hemoroidy. Jeśli nie ufasz  gotowym specyfikom, to taką mieszankę możesz wykonać w domu. Zmieszaj ze sobą piołun, pokrzywę, podbiał, skrzyb, czarny bez i babkę lancetową. Łyżeczkę takiej mieszanki zalej szklanką gorącej wody i parz przez 10 minut. Następnie przecedź ją i dodaj wyciśnięty ząbek czosnku.

Czopki na hemoroidy – naturalny sposób na pozbycie się uciążliwego problemu

Domowe sposoby to dla Ciebie za mało? Procto-zac Relief to czopki doodbytnicze o działaniu emoliencyjnym i humektantowym, wskazane dla osób z objawami choroby hemoroidalnej, zapaleniami odbytu czy szczelinami odbytu. Działają nawilżająco i ochronnie oraz wspomagają naprawę nabłonka odbytu, sprzyjając cofaniu się stanów zapalnych i podrażnień. 

Procto-zac Relief mają naturalny skład – zawierają m.in. kurkumę, która działa przeciwzapalnie także w przypadku chorób jelit czy prostaty. Prócz niej zawierają też glicerydy   C10-C18,   olej   jojoba,   witamina   E,   dokozanol,   olej   z   kurkumy, ekstrakt   z   aloesu,   ekstrakt   z   kasztanowca   pospolitego,   ekstrakt   z   oczaru wirginijskiego, olej ze słonecznika zwyczajnego, olej z kukurydzy zwyczajnej, polisorbat 80. Zawarte w nich naturalne ekstrakty roślinne wykazują działanie antyoksydacyjne, przeciwbakteryjne i poprawiają krążenie krwi. 

Są Twoją bronią w walce z hemoroidami!