Menu Zamknij

Procto Zac Relief czopki na hemoroidy - poznaj składniki

Czopki na hemoroidy Procto Zac Relief to naturalna ulga przy dolegliwościach odbytu. Działają emoliencyjnie i humektantowo oraz są wskazane dla osób z objawami hemoroidów, zapaleniami odbytu, szczelinami odbytu. Sięgnij po nie, jeśli dolegają Ci ból, świąd lub pieczenie. Czopki na hemoroidy Procto Zac Relief działają nawilżająco i ochronnie, wspomagają naprawę nabłonka odbytu oraz sprzyjają cofaniu się stanów zapalnych i podrażnień. Ich sekret tkwi w  składnikach, które pochodzą wprost z natury. W naszym artykule rozkładamy je na czynniki pierwsze.

Czopki na hemoroidy a Curcuma Longa (Kurkuma)

Curcuma longa zwana inaczej ostryżem długim lub kurkumą to składnik Procto Zac Relief. Najciekawsza jest w niej kurkumina, która ma działanie przeciwzapalne oraz antyoksydacyjne. Długotrwałe przyjmowanie kurkumy zmniejsza bowiem zachorowalność na nowotwory, szczególnie przewodu pokarmowego. Stosuje się ją także przy leczeniu dolegliwości ze strony układu pokarmowego: uczucia pełności, wzdęć i zaparć spowodowanych niedostatecznym wydzielaniem żółci i niedrożnością dróg żółciowych, przy zapaleniu pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, kamicy żółciowej, zaburzeniach trawiennych wywołanych niedoborem żółci, w stanach atonicznych i skurczowych mięśni gładkich dróg żółciowych oraz w pooperacyjnym zastoju żółci.

Procto Zac Relief

Czopki na hemoroidy a kasztanowiec pospolity

Kasztanowiec pospolity ma potwierdzone działanie zmniejszające przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych i zwiększające ich elastyczność. Zwiększa także napięcie ścian żył, działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo, poprawia krążenie obwodowe, ukrwienie skóry i mięśni gładkich. Preparaty z kory kasztanowca od wieków stosowane są przy leczeniu żylaków odbytu, tamowania drobnych krwawień, w nieżytach układu pokarmowego, czy przy biegunkach, owrzodzeniach jelita grubego.

Czopki na hemoroidy a oczar wirginijski

Składnik ten zawiera garbniki. Dzięki tym związkom ma właściwości antyseptyczne, ściągające, przeciwkrwotoczne, przeciwłojotokowe, antybakteryjne. Uszczelnia także ściany naczyń krwionośnych, poprawia ukrwienie tkanek oraz stan naczyń włosowatych. 

Czopki na hemoroidy a aloes

Aloes to nieoceniona skarbnica witamin i minerałów. Działa grzybobójczo, bakteriobójczo, przeciwzapalnie. Produkty z aloesem doskonale sprawdzają się w przypadku uszkodzeń skóry, infekcji i jako pomoc w odbudowaniu uszkodzonych tkanek.

Czopki na hemoroidy a olejek jojoba

Olej jojoba to źródło fitosteroli i cennych mikroelementów. W swoim składzie ma także w witaminę E oraz sole mineralne (selen, cynk, chrom, miedź, jod). Jego skład chemiczny sprawia, że jest to jeden z bardziej stabilnych olejów, który dodatkowo przez długi okres zachowuje trwałość i nie jełczeje. To, co odróżnia go od innych olejów, to fakt, że właściwie nie jest to olej, ale ester woskowy, dzięki czemu jest doskonałą baza do innych składników stosowanych w czopkach.

Powiedz STOP hemoroidom i już teraz dodaj wyrób medyczny Procto Zac Relief do swojej apteczki! Obserwuj nas na Facebooku oraz Instagramie